Jak wybrać fotografa ślubnego?

PORADNIK ŚLUBNY


Dobry fotograf ślubny… Kogo wybrać? Czym się kierować? Oto jest pytanie…Kiedy?

Jeśli szukasz dobrego fotografa, to warto zainteresować się tym odpowiednio wcześniej. Najbezpieczniej już dwa lata przed Uroczystością. Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Profesjonaliści mają duże obłożenie.

Zanim zapytasz fotografa o ofertę – dobrze już mieć zarezerwowany termin ślubu i miejsce. Zaoszczędzi Ci to czasu na poszukiwaniach i rozmowach później, gdy może się okazać, że termin fotografa jest już zajęty.Nie każdy fotograf jest dla Ciebie.

Poprzez maila ciężko wyczuć, czy to jest to. Dopiero telefon lub spotkanie w tym pomogą. Niektórzy fotografowie mogą Ci nie przypasować, mimo wstępnej selekcji. Okażą się być niesympatyczni, może mają dziwny image lub zachowują się jak gwiazda…Dobrze, aby Twój fotograf ślubny był pozytywną osobą i abyście nadawali na tych samych falach. Lepiej, abyś czuła się swobodnie w jego obecności, bo przecież to najważniejszy dzień w Twoim życiu! Wtedy zdjęcia będą pięknie i naturalnie.

Gdzie szukać?

Jest mnóstwo portali, które proponują listę fotografów. Dobrze jest zapytać znajomych o polecenie. Może sama widziałaś w akcji fotografa na ślubie jako gość? Obejrzyj koniecznie portfolio – czy styl zdjęć Ci odpowiada, czy widziałabyś się na tych zdjęciach? Jakie emocje u Ciebie wywołują?

Czy fotograf posiada stronę internetową, portale społecznościowe. Sprawdź, czy w internecie można znaleźć jakieś opinie na jego temat – np. na facebooku. Zobaczysz dzięki temu, czy można mu zaufać. Warto obejrzeć – najlepiej kilka pełnych reportaży ze ślubu. Będziesz mieć pogląd, czego możesz się spodziewać.

Już wiesz jakie zdjęcia lubisz? Przygotujmy listę z kontaktami. Warto zadzwonić do każdego fotografa i zapytać o wolny termin oraz ofertę.


Dlaczego telefon?

Może uważasz, że lepiej napisać wiadomość, niż zadzwonić? Czy na pewno? Dzwoniąc, usłyszysz głos, dopiero wtedy poczujesz, dlaczego telefon jest taki ważny. Słuchając przez telefon kilku fotografów, będziesz miała bardzo skrajne wrażenia, co pomoże Ci wyczuć, z którym chciałabyś współpracować.

Dobrze dowiedzieć się od ilu lat zajmuje się fotografią. Ile par już sfotografował? Czy zajmuje się fotografią profesjonalnie, czy dorywczo? Jakim sprzętem fotografuje? Czy i jak się rozwija w tej dziedzinie? Pozwoli Ci to sprawdzić jego rzetelność, trochę przybliży, z kim masz do czynienia i poczujesz, czy jesteś bliższa finalnej decyzji.


Oferta

Dowiedzmy się, co zawiera oferta. Fotografowie w ofercie prezentują reportaże z dnia ślubu – przygotowania, błogosławieństwo, ceremonia, wesele (najczęściej do oczepin włącznie), niektórzy proponują krótką sesję zdjęciową w dniu ślubu. W Polsce wykonuje się też sesję zdjęciowe plenerowe w innym dniu. Trwa ona zwykle kilka godzin.Do tego fotografowie proponują dodatki – sesja narzeczeńska, zdjęcia z poprawin, albumy ślubne, fotoksiążki, eleganckie pendrive, wydrukowane odbitki, prezentacja multimedialna slideshow, galeria zdjęć online, blog o ślubie, napis LOVE, fotobudka.

Warto zamówić wszystkie potrzebne dodatki w jednym miejscu. Oszczędzacie czas na poszukiwania, macie go więcej dla siebie i bliskich, a do tego w sprawdzonym źródle otrzymujecie całą obsługę, której potrzebujecie. Warto też pomyśleć o dodatkowych albumach dla Rodziców i Dziadków, którzy na pewno często będą do nich zaglądać i będzie to dla nich pamiątka na całe życie.

Koniecznie wymagajcie podpisania umowy. Sprawdźcie zamieszczone w niej zapisy. Proście o wyjaśnienie, jeśli czegoś nie rozumiecie. Nie bójcie się pytać.

__ Dziękuję za lekturę, starałem się przybliżyć Ci ten temat. Mam nadzieję, że artykuł chociaż trochę był dla Ciebie ciekawy. Jeśli tak, to będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz lub go udostępnisz, może pomoże także innym.

Brak komentarzy. Twoj moze byc pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!
BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z OFERTĄ!
zasady polityki prywatności

tel.: 794 264 045

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto, Pomorskie, Warszawa

(C) 2019 WWW.YESIDO.NET.PL | YESIDO FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Sprawdź
wolny
termin
Zwiń