Poznaj 12 sekretów – abyś poczuła się wygodniej w dniu ślubu!

ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZE ZDJĘCIA ŚLUBNE


Pewnie już wiesz, ślub to wielki plan pełen weselnych szczegółów. Ale może zastanawiasz się skąd wziąć praktyczną wiedzę, która pomoże Tobie jako Pannie Młodej poczuć się swobodniej w dniu Uroczystości. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek. Miłej lektury!
1. Buty taneczne

Warto zadbać o wygodne buty. Szczególnie polecamy buty taneczne, mają one wygodną i bardzo miękką podeszwę. Śmiało można stwierdzić, że żadne buty nie mają takiej wygodnej. Najlepiej sprawdzisz i przekonasz się sama, gdy zajrzysz do sklepu z obuwiem tanecznym. Dodatkowo buty mają przepiękne fasony, kolory i ozdoby. Nie ślizgają się – są specjalnie przygotowane dla tancerzy. A komfort Twoich stóp to podstawa Twojej dobrej zabawy na weselu!

Reportaż ze ślubu Izy i Piotra

2. Druga para butów

Drugie buty na zmianę – na wszelki wypadek mogą okazać się ratunkiem. Jeśli wybierzesz buty taneczne jako podstawowe – to te drugie pewnie się nie przydadzą, ale być może będziesz chciała poczuć się lżej w balerinkach bez obcasa.

3. Przywyknąć do butów

Każde buty – nawet te taneczne – wymagają, aby przywyknąć do nich, a szczególnie, gdy mamy do czynienia z obcasem i to jeszcze w warunkach wielogodzinnego ruchu i tańca.

Reportaż ze ślubu Marty i Cezarego

4. Dobrana wysokość obcasa

Ze względu na bardzo intensywny dzień ślubu – warto nie przesadzić z wysokością obcasa – obcas do 5 cm powinien być komfortowy. Oczywiście najlepiej ocenisz sama, przy jakich wysokościach czujesz się dobrze. Krawcowa dopasuje długość sukni ślubnej do obcasa, zwykle jest to 1 cm lub 2cm nad ziemię. Warto pamiętać o tym, że jeśli będziesz w trakcie wesela zmieniać buty na balerinki, to suknia może dotykać ziemi. To ważny aspekt przy dopasowaniu sukni do buta. Wysokość obcasa dopasujmy także do wzrostu Pana Młodego, tak aby zniwelować ewentualne różnice wzrostu.


ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZE ZDJĘCIA ŚLUBNE


5. Bolerko – okrycie

Wieczory mogą być chłodniejsze niż dzień i warto mieć przy sobie lekkie wierzchnie okrycie na ramiona, niech chłód nie popsuje Ci dobrej zabawy!

6. Niezbyt ciasne wiązanie

Dobrze jest sprawdzić jaki zakres ruchu będziesz w stanie wykonać w pełni zapiętej sukni. Gdy przećwiczysz to przed ślubem, to na przygotowaniach spokojnie określisz jakie mocne może być wiązanie.


7. Poznać swoją salę

Warto wybrać się na salę ślubną, koniecznie w butach ślubnych. Przespacerujesz się po niej i sprawdzisz jakość parkietu. Do tego kilka obrotów. Zobaczysz, jak stopa zachowuje się na parkiecie.

8. Ćwiczenie ruchu w sukni

Jeżeli to możliwe, dobrze przećwiczyć na sali kilka obrotów nie tylko w butach, ale i w sukni, lub halce. Sprawdzisz jaki zakres ruchu będziesz w stanie wykonać, tańcząc z narzeczonym pierwszy taniec. Nie dasz się zaskoczyć na weselu!

Reportaż ze ślubu Emilii i Karola

9. Wachlarz

Nie zaszkodzi, abyś miała przy sobie wachlarz. Przyda się, gdy porwą Cię tańce, a przecież nie będziesz mogła wytrzeć twarzy ręcznikiem. Dzięki wachlarzowi poczujesz się bardziej komfortowo, a niejedna dziewczyna na weselu będzie Ci go zazdrościła.

10. Na ratunek – puder i bibułki matujące

Pot i łzy nie są kompanami makijażu. Ale możesz go wspomóc, gdy zajdzie taka potrzeba – użyjesz pudru – najlepiej transparentnego i bibułek matujacych.

11. Próbny makijaż

Oszczędzisz sobie niepewności i niespodzianek, jeśli w dniu ślubu będziesz miała sprawdzony makijaż, dlatego warto wcześniej udać się na próbny i przekonać czy to jest to. Jeśli przetestujesz go w różnych warunkach pogodowych i w ferworze dnia pracy i obowiązków, to możesz być zupełnie spokojna o swój ślub.


12. Lekcje tańca

Warto przed ślubem wybrać się na kilka lekcji pierwszego tańca do specjalisty. Podpowie Wam pewne szczegóły i pomoże dopasować charakter tańca do muzyki. Będziesz spokojniejsza. Taniec tańcem, ale jaką piosenkę wybrać – walc angielski czy wiedeński? Chcielibyśmy wyjść naprzeciw Twoim potrzebom. Dlatego tutaj znajdziesz przygotowaną przez nas specjalną listę 40 piosenek na pierwszy taniec. Zajrzyj, zapraszam.

Jeśli po przeczytaniu artykułu poczułaś się trochę spokojniej, to daj znać proszę w komentarzu, udostępnij te wskazówki, może pomożemy innym Pannom Młodym!

Brak komentarzy. Twoj moze byc pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!
BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z OFERTĄ!
zasady polityki prywatności

X
SPRAWDŹ WOLNY TERMIN

Fotografia ślubna, zdjęcia rodzinne, sesje zdjęciowe. Fotografuję głównie w Trójmieście - Gdańsku, Gdyni i Sopocie, ale bez obaw dotrę wszędzie, aby zrobić dla Ciebie piękne zdjęcia ślubne. :)

2019 © YESIDO - fotografia

REGULAMIN POLITYKI PRYWATNOŚCI

tel.: 794 264 045

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto, Pomorskie, Warszawa

(C) 2018 WWW.YESIDO.NET.PL | YESIDO FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Sprawdź
wolny
termin
Zwiń