O czym powiedzieć fotografowi przed ślubem – 11 porad.

PORADNIK ŚLUBNY


O czym powiedzieć fotografowi przed ślubem – 11 porad.

Nigdy w życiu nie przygotowywałaś się do ślubu. Dlatego jest to zrozumiałe, że nie orientujesz się do końca co ważnego przekazać Twojemu fotografowi odnośnie ślubu. Postaramy się pomóc. Dowiesz się tutaj, o czym na pewno trzeba powiedzieć fotografowi przed ślubem. Zaczynamy!

1) Najważniejsze osoby na ślubie
Przedstaw fotografowi najbliższych – rodziców, rodzeństwo, dziadków i świadków. Najlepiej zrobić to w trakcie przygotowań, gdy są ku temu warunki. Dzięki temu fotograf będzie wiedział, kto musi koniecznie być uwieczniony na zdjęciach. Nie warto jednak tłumaczyć zawiłości rodzinnych odnośnie wujków i kuzynostwa. Fotograf widzi ich pierwszy raz na oczy i nie jest w stanie wszystkich zapamiętać.

2) Współusługodawcy
Nie wszyscy fotografowie tego chcą, ale warto przedstawić kontakty do wszystkich usługodawców. Będą oni mogli między sobą komunikować się w razie konieczności i będziesz miała z głowy ewentualne zbędne detale. Przecież i tak wystarczająco dużo już masz do załatwienia.

3) Twoje najdrobniejsze obawy odnośnie ślubu.
Nie bój się rozmawiać – dobry fotograf wie czego potrzeba, abyście poczuli się komfortowo w dniu ślubu, ale i w trakcie przygotowań. Pomoże on także swoim doświadczeniem z branży. Bo już niejedno widział. Jeśli chcesz spokojniej oczekiwać wesela, to zapraszam Cię do przeczytania sekretów – co zrobić, abyś poczuła się lepiej w dniu ślubu.

4) Telefon do świadka.
Przekaż fotografowi numer telefonu do świadka lub świadkowej, aby w razie potrzeby w dniu ślubu nie zawracał Ci głowy podczas makijażu, gdy będzie trzeba otworzyć bramę wjazdową na posesję.

5) Styl ślubu.
Opowiedz fotografowi o kolorach przewodnich ślubu. Może masz jakiś konkretny styl? Boho? Rustykalny? Glamour? Takie informacje na pewno pomogą fotografowi skompletować jeszcze pełniejszy materiał ślubnych zdjęć.

6) Jakie elementy sama wykonałaś?
Nie chodzi o to, abyś się przechwalała. Po prostu dobry fotograf wie, ile dla Ciebie znaczą elementy, które wykonałaś własnoręcznie, aby dodawały blasku Twojemu Świętu. Opowiedz mu o tych rzeczach, aby mógł je piękne sfotografować.

7) Ewentualne tragedie w rodzinie.
Dobrze, aby fotograf był przygotowany i nie popełnił faux-pas pytając dziadka gdzie jest babcia, gdy rok temu nieoczekiwanie musiał ją pożegnać. Chyba rozumiesz, co mam na myśli. Wspomnij także o ewentualnych osobach, które mogą być problemowe w jakikolwiek sposób. Fotograf nie będzie musiał się przez to zastanawiać i tracić czasu na rozmyślanie co jest nie tak.

8) Niespodzianki na weselu
Ważne, aby fotograf wiedział o wszelkich niestandardowych wydarzeniach na weselu – mam tu na myśli fajerwerki, niespodziewany taniec, pokaz slajdów i inne tego typu sytuacje. Są one dla Ciebie ważne i musi być przygotowany, aby być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.

9) Dlaczego wybraliście właśnie tego fotografa?
Warto, aby fotograf wiedział, dlaczego go wybraliście – ta informacja pomoże w przyszłości innym Parom w wyborze. Wasza relacja z fotografem na pewno będzie dzięki temu jeszcze lepsza i będziesz bardziej zadowolona z jego usług. Chodzi o Twoje prawdziwe motywacje – przekonała Cię jakość, bogata oferta, doświadczenie, a może coś jeszcze? Tutaj dowiesz się – jak wybrać takiego fotografa, który będzie Ci odpowiadał.

10) Zdjęcie grupowe
Zastanówcie się, czy chcecie mieć zdjęcie grupowe. Ustalcie, czy ma ono zostać wykonane po mszy przed kościołem, czy na sali weselnej. Jeśli po mszy – to będą w nim uczestniczyć wszyscy goście, jeśli na sali – to tylko goście weselni.

11) Zdjęcie z gośćmi
Jeśli chcielibyście zdjęcia z każdym z gości – powiedzcie o tym fotografowi i poprowadźcie go na weselu do każdej osoby. Warto zrobić takie zdjęcia wcześnie na weselu, aby wszyscy goście byli w świetnej kondycji, a Wy będziecie mieć pewność, że nikogo nie zabraknie.

Jeśli doczytałaś artykuł do tego miejsca, to znaczy, że warto było podzielić się z Tobą tymi wskazówkami. Zajrzyj także do innych artykułów w poradniku ślubnym. Znajdziesz tam coś, co Cię zainteresuje.

Brak komentarzy. Twoj moze byc pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!
BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z OFERTĄ!
zasady polityki prywatności

X
SPRAWDŹ WOLNY TERMIN

Fotografia ślubna, zdjęcia rodzinne, sesje zdjęciowe. Fotografuję głównie w Trójmieście - Gdańsku, Gdyni i Sopocie, ale bez obaw dotrę wszędzie, aby zrobić dla Ciebie piękne zdjęcia ślubne. :)

2019 © YESIDO - fotografia

REGULAMIN POLITYKI PRYWATNOŚCI

tel.: 794 264 045

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto, Pomorskie, Warszawa

(C) 2018 WWW.YESIDO.NET.PL | YESIDO FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Sprawdź
wolny
termin
Zwiń